Fuerteventura

Fuerteventura je ostrov ve tvaru zahradnické lopatičky s držadlem na jihozápadě. Většinu ostrova pokrývá poušť, zbytek turistická zařízení. Fuerteventura má spoustu pláží, některé se zázemím, jiné opuštěné. Fuerteventura je druhý největší Kanárský ostrov (po Tenerife), ale první ohledně délky pobřeží.Na ostrově Fuerteventura je velmi větrno, v letoviscích je to lepší (jsou trochu v závětří)Hlavní město Puerto del Rosario je prostě přístav, turisticky nijak moc zajímavý. Běžná nízká zástavba, asi 40 tisíc obyvatel. Dříve se Puerto del Rosario, což znamená přístav růží, jmenoval přístav koz, což je asi přesnější. Za vidění stojí jenom malé náměstíčko s kostelem Parroquia de Nuestra Senora de Rosario, kousek od přístavu. Naproti je vládní úřad. Pár lokálních muzeí, jinak kavárny a relativně moderní domy.

Caleta de Fuste

Caleta de Fuste je nedaleko od hlavního města Puerto del Rosario, asi jenom 12 km. Ještě blíž je k letišti. V Caleta de Fuste jsou zajímavé malé hrady nebo spíš hrádky - zbytky několika pevnostních věží z koloniálních dob. Jako letovisko se docela bouřlivě rozvíjí, vznikají stále nové hotely. Pláže jsou světlé, více než jinde se projevuje blízkost Sahary, takže písek je nafoukaný. Hodně se tu provozují vodní sporty, hlavně windsurfing a potápění. Opodál velké golfové hřiště. Jako všechna větší letoviska na Fuerteventuře má Caleta de Fust příjemnou parkovou úpravu, ale hned za posledním hotelem nehostinnou poušť. Pro vyznavače koupací dovolené ideální místo. Nákupní zóna, restaurace, bary.

Costa Caleta

https://www.costacaletahotel.com/ Na temto hotelu, jsme pobývali od 21.11 do 28.11.2019, nachází se poblíž atraktivní pláže Playa de Castillo. V blízkém okolí také najdete nákupní centrum El Castillo Shoping Centre, bary a mnohé restaurace. Pokoje jsou umístěny ve 4 patrové budově a nám přidělili krásný velký pokoj s přistýlkou, balkónem a výhledem směrem k moři. Dále hotel má krásnou vstupní halu s recepcí, internetový koutek a možnost Wi-Fi, které je na heslo a skoro nepoužitelné velmi slabým připojením. Pro připojení na WI-FI jsme si zakoupili sedmidenní kupón za 15,€ od společnosti CanaryNet, který na pokoji fungoval celkem dobře. Dále je zde restaurace, 3 bary, dětský klub pro děti od 4 – 12 let a také hotelová tělocvična a půjčovna aut. Uprostřed komplexu jsou 2 bazény pro dospělé, dětský bazén, sluneční terasa s lehátky a slunečníky a na střeše v zadní části hotelu je jacuzzi a dva menší bazénky a také bar. Hotel zajištuje také animační programy během dne i večera pro děti i dospělé, večerní profesionální představení.

Obrázky
Copyright © 2019 fryza;